Paslaugų
vertinimas

Naujienos

Atgal

DRAUDŽIAMA palikti atliekas šalia konteinerių! Gresia baudos iki 600 Eur!

2021 08 26

DRAUDŽIAMA palikti atliekas šalia konteinerių!

Gresia baudos iki 600 Eur!

 

Šiaulių atliekų tvarkymo centras primena, kad atliekų palikimas prie atliekų surinkimo konteinerių – grubus administracinis pažeidimas! Pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnį, už savivaldybės teritorijoje galiojančių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą gresia bauda iki 600 Eur!

Vadovaujantis savivaldybių patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių punktais, atliekų turėtojams draudžiama išmesti atliekas gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose ir kitur bei palikti atliekas šalia konteinerių. Taip pat draudžiama didelių gabaritų atliekas, naudotas padangas mesti į mišrių komunalinių atliekų, pakuočių atliekų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius ar palikti šalia jų. Asmenims, pažeidusiems Taisyklių reikalavimus, yra taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatas. Taisyklėse nustatytų reikalavimų laikymąsi kontroliuoja Savivaldybė ir Administratorius.

Pagal patvirtintas Savivaldybių atliekų tvarkymo taisykles, komunalinių atliekų turėtojai privalo tarp atliekų išvežimų palaikyti atliekų konteinerių stovėjimo vietos (aikštelės) švarą ir tvarką. Žemės sklypų savininkai, valdytojai, naudotojai (taip, kaip apibrėžta, pvz., Šiaulių miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse), komunalinių atliekų tvarkytojai yra atsakingi už jiems priskirtų atliekų konteinerių stovėjimo vietos (aikštelės) ar jos dalies priežiūrą ir tvarką.

ŠRATC atkreipia gyventojų dėmesį, kad didelių gabaritų atliekas galima palikti prie atliekų surinkimo konteinerių TIK DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ SURINKIMO APVAŽIAVIMO BŪDU METU, IR TIK GRAFIKE NUMATYTOMIS DIENOMIS! Tokiais atvejais atliekas galima palikti prie konteinerių tik dienai prieš oficialiai paskelbtą surinkimo datą. 

Kitais atvejais didelių gabaritų atliekos negali būti paliekamos prie konteinerių.

Grafikus galima rasti ČIA 

Gyventojai jas gali pristatyti NEMOKAMAI patys į savivaldybės teritorijoje veikiančias atliekų priėmimo aikšteles, kurių adresai skelbiami http://www.sratc.lt/siauliu-rajonas-16/

Primename – į aikšteles pristatomos atliekos turi būti iš anksto išrūšiuotos!

Informaciją paruošė ir leidimą pasidalinti straipsniu suteikė VšĮ ŠRATC originalaus straipsnio šaltinis ČIA

 

 


Vertinimas